shape
Kulübümüz 1994 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne ülkemizin çeşitli bölgelerinde bir çok çalışma yapmış, bir çok yeni mağara keşfetmiştir. Çeşitli zamanlarda diğer kulüpler ve derneklerle bir çok ortak faaliyet düzenlemiştir. Düzenlenen faaliyetler ve çalışmalar sadece bir sportif aktivite değil,birer bilimsel çalışmadır.

Kulübümüz her yıl öğretim yılı başladığında yeni etkinlik ve eğitim programıyla üniversitemiz öğrencilerine tanıtılmaktadır. Kulüp üyeleri, üniversitemizin bize sağladığı teknik malzeme ve ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmektedir. Kulübümüze her yıl katılan yeni üyelerle gün geçtikçe daha çok ve kaliteli çalışmalara imza atmaktayız. Kulübümüz bünyesinde üyeler yılın bir çok zamanında doğayla baş başa kalıp, sağlam arkadaşlıklar kurup, hoşça vakit geçirebilirler. Ayrıca mağaracılıkta eğitimlerine yönelik bir sürü konu bulabilirler. Mağaracılık içinde bir çok bilim dalını bulunduran tek spordur.

Her eğitim yılı başladığında ortalama aylık 2 faaliyet düzenlenmektedir. Ayrıca her yaz yaklaşık 1 aylık bir faaliyet düzenlenmektedir. Siz de eğer bu çalışmaların bir parçası olmak istiyorsanız bize katılın. DEÜMAK yeni kaşifler bekliyor...
shape
webmaster
ANASAYFA      DEUMAK      MAĞARACILIK     FOTOĞRAFLAR    TAKVİM    İLETİŞİM
Dokuz Eylül Üniversitesi Mağara Araştırma Kulübü